فروشگاه تخصصی چاپ و تبلیغات
Avatar   خوش آمدید کاربرمهمان
ورود | ثبت نام
امروز : پنجشنبه 25 مرداد 1397
 
وب سایت تخصصی نیازمندی های صنعت چاپ و تبلیغات
گیفتو
آلتون پرتو
راه کارهایی برای ارسال اس ام اس تبلیغاتی

راه کارهایی برای ارسال اس ام اس تبلیغاتی

بازاریابی پیامکی بر اساس ارسال پیام های کوتاه روی گوشی های موبایل مشتریان است. باید بدانیم طبق پیش بینی ها تا سال 2020، 90 درصد مردم جهان گوشی ...


» 11 نکته طلایی برای ایمیل مارکتینگ موفق

» مدل‌ AIDAS در تبلیغات چیست؟

» جدید ترین و زیبا ترین فونت های فارسی

ساخت تیزر تبلیغاتی
دنیای چاپ
نوین تاک
چاپ نقش الماس
مقالات تخصصی تبلیغات و چاپ
  مقالات آموزشی
آشنايي با فرآيند تولید ظروف پلاستیک بروشIML
تاریخچه بسته بندی پلاستیکی
صفحات فرود در تبلیغات آنلاین چه نقشی دارند؟
طراحی تقویمی جدید همگام با سنت قدیمی کریسمس
ABC analysis چیست؟
بهره برداری از فاز اول بزرگ ترین مجتمع چاپ و بسته بندی در استان خراسان جنوبی
در مورد چاپ لارج فرمت
لیزر و کاربرد آن در صنعت چاپ
رئیس پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات منصوب شد
مقدمه ای بربسته بندی موادغذایی
کنوفورد 50 ساله شد
روش های افزایش اثر بخشی بازاریابی مستقیم
همايش شركت نورتك در اصفهان برگزار شد
دستگاه چاپ پارچه دیجیتال صنعتی +فیلم
مینیاتور چیست؟
حلال های رنگ
جدیدترین لیست قیمت چاپ دیجیتال
نکاتی پایه درباره مبانی و اصول تبلیغات
اشکال در دکمه پرچ دستگاه فلکس و بنر
Buying Funnel یعنی چه؟
هشتک شبکه های اجتماعی را تبدیل به موتور جستجو می کند
از راز و رمز رنگها در تبلیغات چه می دانید؟
هنر حکاکی را بیشتر بشناسید
نگاهی به روش های متداول بازاریابی آنلاین در سال 2014
آشنایی با تولید کنندگان پلیت ستر
چرا مشتریان خریدشان را تمام نمی‌کنند؟
هماهنگ بودن بازاریابی با فرهنگ بازار اهمیت بسیاری دارد
درباره خط ثلث ونسخ
چرا تبلیغات در اینترنت اهمیت بالایی دارد؟
مرکب‌های افست- لیتوگرافیک
 صفحه نخست / دستگاههای چاپ و سیستم های چاپ 
 دستگاههای چاپ و سیستم های چاپ

دستگاههای چاپ و سیستم های چاپ


پرس های چاپ نقش اصلی در فرایند تولید چاپ را برعهده دارند .آنها جوهر را در طول فرایند چاپ به بخشی از بستر یا همان کاغذ منتقل میکنند به نحوی کخ اطلاعات نوشتار یا تصویر تکثیر میشوند.


ساختار کلی

پرس های چاپ نقش اصلی در فرایند تولید چاپ را برعهده دارند .آنها جوهر را در طول فرایند چاپ به بخشی از بستر یا همان کاغذ منتقل میکنند به نحوی کخ اطلاعات نوشتار یا تصویر تکثیر میشوند.در پرس چاپ های متداول مقایسه مشاهده ای بین اجزای تصویر چاپ شده و چاپ نشده با استفاده از صفحه های چاپ خاصی ایجاد شده اند.

 از آنجا که، در مورد فرایند چاپ، متن و اطلاعات تصویر در یک مدل اصلی ذخیره شده نمی تواند تغییر کند، کلیشه خاص آن باید ساخته وبرای هر کار چاپ در قسمت پرس نصب شود. برای انتقال جوهر از مدل اصلی به کاغذ یا هر بستر دیگر نیروهای فشار تماسی خاص (نیرو به ازای هر واحد سطح)باید بکار رود.

مقدار این فشار ها عبارتند از :

برای چاپ حروفچینی5تا 15 MPa (میلی پاسکال )

برای چاپ فلکسوگرافیک 1/0تا 5/0 MPa

برای چاپ افست 8/0 تا 2 MPa

برای چاپ گراور 5/1تا 5 MPa

 هر پاسکال برابر است با 1 نیوتن بر متر مربع  (1 Pa = 1 N/m2)

سه روش اصلی چاپ که برای انتقال جوهر به سطح بستر در شیوه های معمول پرس چاپ بکار میرود را نشان میدهد. نشان گذاری چاپ در قسمت گیره چاپ شکل میگیرد .که از دو سطح تشکیل شده که از روبرو به هم فشرده میشوند  که بین آنها بستر وکلیشه جوهری قرار دارد.  توسعه فنی از نشانگذاری چاپ تخت تا نشان گذاری استوانه ای و از مدل اصلی تخت تا استوانه ای پیشرفت کرده است . در شیوه های چاپ یک کلیشه (سطح چاپ)  که در جهت عمودی حرکت میکند کاغذ ها رابه سطح کلیشه فشار میدهد. این روش چاپ در چاپ گوتنبرگ بکار میرفت و پس از آن در چاپ استوانه ای استفاده شد.

این روش هنوز در برش قالب مسطح و ماشین آلات منبت عمودی استفاده میشود. در شیوه های چاپ مسطح  با یک استوانه نشان گذاری همراه شده و میچرخد و یک کلیشه متحرک به عقب و جلو حرکت میکند.

بخاطر حرکت چرخشی این چاپ که به" چاپ استوانه اتوماتیک "معروف است قادر به چاپ با سرعت بالاتر نسبت به چاپ کلیشه ای است .این روش هنوز در برش قالب و ماشین آلات منبت وابزارهای نشانه استفاده میشود.در پیشرفت های فعلی گیره های چاپ با مدلهای اصلی استوانه ای باعث خروجی بیشتر روش های گردان چاپ بکار رفته در تمام چاپ ها شده است .از آنجاییکه بسترهای ورقه ای یا صفحه ای باید چاپ شوند چاپ های مربوط به آنها نیز توسعه داده شد.در چاپ هایی که پرس دارای یک جفت چرخنده است یک لایه قابل انعطاف محوری برای تمام فرایند چاپ وجود دارد و این قسمت ها برای تنوع در ضخامت کلیشه وبه آخر رساندن استوانه بوده و چاپ بر روی کاغذهای زبر و خشن را ممکن میسازد.پیشرفتهای جدید تر در کلیشه های سخت ترو نازک تر با ضخامت کمتر از 1 میلیمتر بوده که به بسته های تراکم پذیر(فیلم یا مهره ماسوره) میچسبند . درچاپ افست یک استوانه روکش دار اضافی بین کلیشه واستوانه چاپ قرار میگیرد که روکش محوری انعطاف پذیر بر روی آن نصب شده است.در چاپ گراور یک لایه لاستیکی با دیواره ضخیم بر روی غلتک چاپ کاغذ را به درون حفره های جوهر فشار میدهد. این پرسهای چاپ متعلق به گروه ماشین آلات پردازش گر هستند. شکل 3-6-1 ساختار عملی آن را نشان میدهد . ماشینهای پردازشگر شامل قسمتهای موثر زیرمیباشند :

 • پردازش مواد (مثلا جوهر ،چاپ ،بستر انتقال )
 • محرکه (موتورو اجزای انتقال )
 • سیستم کنترل (برای مثال سنسور ،اکتواتور ،و پردازش گر کنترل)
 • قسمتهای پشتیبان و پوشش (قاب ،تکیه گاه (یاطاقان)،راهنما،روکش)

تمام این قسمتها عملکرد اجزای فعالی که پردازش کاغذ ،جوهر ،جلا و سایر مواد را بعهده دارد تامین مینماید. تصویر سازی مستقیم امکانات ورودی برای متن ،گرافیک و اطلاعات تصویر را چاپ میکند.برای انجام عملکرد خود ماشین چاپ واحد ها و قطعات زیر را شامل میشود:

 • تجهیزات برای تغذیه بستر ،تعذیه صفحه به صفحات جداگانه از انبوه کاغذ ،جایگاه باز کردن از پیچ رولهای کاغذ
 • تجهیزاتی برای حمل و نقل مسیر بستر ،تسریع و انتقال اجزا به صفحه و طراحی مهمل غلتک برای صفحات
 • تجهیزات برای اندازه گیری،تراز کردن و استفاده از مواد پوشش - واحد مرکب - سیستم های رطوبت رسانی، - سیستم های کاربرد پوشش؛
 • تجهیزاتی برای انتقال ماده پوششاری به سطح چاپ (واحد پوششکاری )
 • تجهیزات برای خشک کردن ماده پوشش (خشک کن)
 • تجهیزات برای تکمیل – پوشه ها برای پرس وب –برش ورقه های متقابل (ورقه های باز از شبکه ) برش دهنده برای تقسیم صفحات یا شبکه ها
 • تجهیزات برای ذخیره صفحات چاپ شده در واحد حمل(هر ورق یا توده ورق )- واحد باز پیچیدن (صفحات یا رولها)- بازپیچیدن صفحات به دور غلتکها ی ذخیره

 

پیکر بندی واحدهای چاپ عبارتند از :

سیلندرهای  چاپ (واحد چاپ)، (مراجعه به بخشهای3-1-1-2 و3-3-1-2)

• واحد مرکب،

• سیستم تقلیل (فقط در چاپ افست)،

• دستگاه های شستشو تا (ثانیه. 2.1.5.1) .

هر فرمت ماکزیمم چاپ بستگی به ابعاد سیلندر پلیت دارد. فرمت های کوچکتر نیز امکان پذیر است

• با استفاده از شبکه و ورق ونازک تر

 • برای پرس ورق تغذیه باریک با استفاده از ورق های کوتاه در یک جهت محیطی.

پرس وب یک طول چاپ ثابت دارد مطابق با دور سیلندر  و می تواند با تغییر قطر سیلندر متنوع شود . انواع فرمت های چاپ  گراور و فلکسوگرافیک با تغییر در سیلندر کلیشه قابل ایجاد است اما این انواع اغلب در چاپ حروفچینی و افست قابل دسترسی نیست. در مواردی که پرس چاپ ثابت است پرس چاپ متغیر همیشه به طول پرینت مربوط بوده و به پهنای چاپ که همیشه قابل تغییر است ارتباطی ندارد .

فرایند خاص پیکربندی سیلندر در شکل 2-6-1نشان داده شده واجازه انتقال از جوهر به بستر می دهد.چاپ چند رنگ نیاز به ترکیبی از چند واحد چاپ در یک دستگاه چاپ میباشد.(بخش 2-6-1) برای چاپ پشت و رو از یک صفحه واحد چاپ روکش به روکش از ده روش چاپ صفحه استفاده میشود که دستگاه تغذیه کاغذ (با کمترین استثناء) کاملترین تجهیزات را بویژه برای این منظور داراست .بخش (2-1-2-4)

ترکیب اصلی پرس برای صفحات افست و پرینت فلکسوگرافیک در شکل 4-6-1 آمده و توضیح آن در زیر آمده است

 

 

دستگاه چاپ با  تغذیه ورق

در مثال 1.6-4a انبوهی از ورقه در قسمت تغذیه(فیدر( ورق های تک برگی قرار داده میشود و تا بالای ورقه ای که توسط عامل جداکننده شناسایی میشود بالا برده میشود و سپس به میز تغذیه ارسال میشود. این کاغذ گیر از واحد نوسان پس از اینکه در حالت تراز قرار گرفت ورق مقابل را برداشته و به سرعت واحد سیلندر چاپ تسریع نموده و سپس آن را طی حرکت چرخشی به کاغذ گیر تغذیه درام منتقل میکند .

انتقال بعدی ورقه ازسیلندر اول چاپ  به درام انتقال ،درام ذخیره سازی و درام تکمیل و همچنین به سیلندر دوم چاپ همیشه بوسیله سیستم کاغذ گیر ماشین چاپ اتفاق میفتد. واین باعث اطمینان از این میشود که چاپ چند رنگ در جای مناسبی از واحد چاپ قرار گرفته است . دو واحد چاپ افست شامل سیلندر روکش و سیلندر کلیشه بعلاوه سیلندر چاپ و کلیشه نصب شده بر روی سیلندر کلیشه به وسیله واحد رطوبت مرطوب شده و بوسیله واحد غلتکی شکل مرکب جوهری میشوند .کاغذ گیر آخرین سیلندر چاپ کاغذ های تازه چاپ شده را به سیستم کاغذ گیرکه به زنجیره حمل متصل هستند منتقل نموده و ورق ها را به سیستم حمل تحویل میدهد.بعد از انتقال ورق ها ،ورقها از کاغذ گیر در جها حرکت رها شده و توسط ابزارهای دمنده هوا فشرده شده وبر روی توده های انباشته فرود می آیند.

دستگاه چاپ وب

آنها بسته به نوع کاربردشان طبقه بندی میشوند به :

 دستگاه چاپ تجاری

دستگاه چاپ روزنامه

دستگاه چاپ بسته بندی

دستگاه چاپ تجاری  

در مثال دستگاه چاپ تجاری وب در مثال 1.6-4b نشان داده شده شامل جایگاه حلقه دوگانه مستقل با ذخیره سازی عمودی ب تغییر خودکار بدون ایجاد وقفه در حلقه تولید چاپ را فراهم میکند  (SEC را ببینید. 2.1.3.2).

در واحد لایه برداری کند شدن حلقه ها در یک کشش مشخص به صفحه  اجازه میدهد تا از طرفین تراز شود در نتیجه تغیرات سرعت نور صفحه میتواند  تا قبل از ورود به بخش چاپ تنظیم شود.پرس چاپ های تجاری معمولا حرکت صفحه افقی دارند. به عنوان مثال،صفحه در دو طرف با چهار رنگ توسط چهار واحد روکش به روکش چاپ میشود .در واحد حک کردن (حکاکی) حک شده متون مختلف در طول عملکرد متواند بر سطح بستر چاپ شوند . واحد مرکب  و رطوبت از چاپ افست در اینجا نشان داده نشده است .برای اجتناب از کثیف شدن صفحه تازه چاپ شده صفحه از خشک کن عبور میکند. که جوهر تازه با خشک کردن سخت شود (sec. 1.7 and 2.1.3.1)

مونتاژ غلتک، صفحه ای که در خشک کن با دمای تقریبی 130 درجه گرم شده است را سرد میکند و همزمان  کار تنظیم کشش صفحه نزدیک به تا کن را انجام میدهد. صفحه میتواند در جهت طول در اعیان نزدیک به تاکن و در بخش های برایند صفحه  برش بخورد و که توسط ستون چرخنده توسط یکدیگر هدایت میشوند.  در تا کن صفحه میتواند بصورت طولی و اریب تا بخورد نوار چسب برای چسباندن تا ها  و در صورت لزوم بکار میرود . یا لبه های کنگره ای همچنین تای چند لا در قسمت صفحه  محصولات تا خورده ایجاد میشود. در چاپ روزنامه ها یک نوع برای صفحات وجود دارد که بصورت عمودی با چندین صفحه همزمان چاپ میشود. ترکیب بندی روزنامه در چاپ به طور مفصل در بخش 2-2-6-1و 5-3-1-2شرح داده شده است .

مثال برای چاپ فلکسوگرافیک در شکلc 4-6-1     ترکیب بندی چاپ بسته بندی را نشان میدهد.

اولین قسمت صفحه ها را از دورحلقه که بصورت دورانی در جایگاه حلقه ها نصب شده و به آرامی حرکت میکند را باز میکند .قسمت دوم کشش صفحه به سمت چهار واحد چاپ را تعیین میکند. واحدهای چاپ فلکسوگرافیک شامل سیلندر ، کلیشه سیلندر ، و واحد مرکب میباشد. صفحه ای که در یک طرف چاپ میشودتوسط واحد استخراج از طریق خشک کن و بوسیله یک واحد کمک استخراج قبل از اینکه صفحه توسط قسمت باز پیچی مجددا به دور حلقه های چاپ پیچیده شود هدایت میشود .

منبع : مجله دنیای چاپبازدیدها : 4080نظرات کاربران

هنوز هیچ نظری ارسال نشده است


ارسال نظر در مورد این مطلب:

نام شما : *
آدرس ایمیل : *
شماره تماس :
متن نظر : *
تشخیص امنیتی :
 


آگهی های مرتبط با این خبر


 مهرسازی،فروش دستگاه مهرسازی -مهر فوری، آموزش مهر برجسته آهنی -ملزومات مهر

مهرسازی،فروش دستگاه مهرسازی -مهر فوری، آموزش مهر برجسته آهنی -ملزومات مهر


فروش وتولید انواع دستگاههای مهرسازی ژلاتینی با آموزش حرفه ...
خدمات چاپ فلوک( مخمل)

خدمات چاپ فلوک( مخمل)


چاپ تریکو خانی ، ارایه دهنده انواع خدمات چاپ از ...
چاپ آنلاین کارت ویزیت در اصفهان

چاپ آنلاین کارت ویزیت در اصفهان


چاپ آنلاین کارت ویزیت اوج هنر اصفهان
چاپخانه مهرپيروز

چاپخانه مهرپيروز


مهرپيروز مديرمسئول :‌ محمدرضا مقدم امين آدرس : ...
چاپخانه تهران بدر

چاپخانه تهران بدر


چاپخانه تهران بدر مدیرمسوول:سید جعفر میری لواسانی ...
چاپخانه فارس (فارس)

چاپخانه فارس (فارس)


چاپخانه فارس (فارس) تاسیس: 1338 منوچهر ایوب زاده ...
مرکز تخصصی تعمیرات دستگاه های چاپ بنر و فلکسی

مرکز تخصصی تعمیرات دستگاه های چاپ بنر و فلکسی


بازرگانی آیسان ترسیم **اولین مرکز تخصصی ...
طراحی و چاپ فلکسی

طراحی و چاپ فلکسی


طراحی و چاپ بنر{ پس 2_4_6 }-فلکسی -استند-لمینت-گرافیک-ب ...
چاپخانه رول

چاپخانه رول


رول مديرمسئول :‌ فريدون روح روان آدرس :‌ ...
چاپخانه عرفان

چاپخانه عرفان


عرفان مديرمسئول :‌ اکبر ذوالفقاري آدرس :‌ تهران ...
چاپ یزدان

چاپ یزدان


چاپ ،‌انتشارات ،تبليغات ،‌ صحافي ،بسته بندي،چاپ و جعبه ...
کانون تبلیغاتی و تابلوسازی کسری

کانون تبلیغاتی و تابلوسازی کسری


کانون تبلیغاتی کسری با بیش از 10 سال سابقه در ...
چاپخانه هدايت

چاپخانه هدايت


هدايت مديرمسئول :‌ سيامک قماشي آدرس :‌تهران سعدي ...
چاپ رنگی روی فلز

چاپ رنگی روی فلز


ارایه خدمات حکاکی لیزر با پیشرفته ترین و پر سرعترین ...
چاپخانه ستاره سبز

چاپخانه ستاره سبز


چاپخانه ستاره سبز مدیر مسوول:محسن قاسمی خدمات: ...
چاپ پرچم رومیزی و تشریفات

چاپ پرچم رومیزی و تشریفات


شرکت تولیدی چشم جهان88301683-021 با تکیه بر ...
چاپخانه فجر

چاپخانه فجر


فجر مديرمسئول :‌ علي مطهري آدرس :‌ تهران ...
چاپ دستمال کاغذی تبلیغاتی

چاپ دستمال کاغذی تبلیغاتی


چاپ آرم و برند اختصاصی شما بر روی جعبه دستمال ...
چاپخانه گل شيد کار (شرکت سهامي)

چاپخانه گل شيد کار (شرکت سهامي)


گل شيد کار (شرکت سهامي) مديرمسئول :‌ محمدباقر ملکي
چاپخانه سیلک اسکرین و تامپو قائم (سمنان)

چاپخانه سیلک اسکرین و تامپو قائم (سمنان)


چاپخانه سیلک اسکرین و تامپو قائم (سمنان) تاسیس: 1383زکریا مهدوی ...
چاپخانه عالي

چاپخانه عالي


عالي مديرمسئول :‌ عادل نقي‌زاده نوين آدرس :‌ ...
چاپ روی کامپوزیت آلومینیوم

چاپ روی کامپوزیت آلومینیوم


چاپ مستقیم (سیستم نوین چاپ) روی کلیه سطوح صاف از ...
چاپخانه برادران علمی

چاپخانه برادران علمی


چاپخانه برادران علمی مدیرمسوول:منوچهر علمی خدمات: کلیه امور ...
بانک اطلاعات چاپ و تبلیغات

بانک اطلاعات چاپ و تبلیغات


بانک اطلاعات چاپ و تبلیغات بانک اطلاعات صنعت چاپ ...
چاپخانه مهر نو (اصفهان)

چاپخانه مهر نو (اصفهان)


چاپخانه مهر نو (اصفهان) رسول خائفی امکانات: ...
تهران گستر صادقی نو ـ شرکت تعاونی چاپ

تهران گستر صادقی نو ـ شرکت تعاونی چاپ


تهران گستر صادقی نو ـ شرکت تعاونی چاپ مدیرمسوول:محمود ...
چاپخانه فجر (گیلان)

چاپخانه فجر (گیلان)


چاپخانه فجر (گیلان) تاسیس: 1373 محمدتقی رنجبر ...
پکیج طلایی استودیو فیلم و عکس آرمان

پکیج طلایی استودیو فیلم و عکس آرمان


فرصتی استثنایی برای زوج های جوان فقط تا ...
چاپ انواع پرچم

چاپ انواع پرچم


فعالیت های شرکت نما پرچم در زمینه تولیدات پرچم عبارت ...
چاپخانه مهتاب (گلستان)

چاپخانه مهتاب (گلستان)


چاپخانه مهتاب (گلستان) تاسیس: 1379 محمد جهانپور ...
چاپ آشيانه (منتقل شده)

چاپ آشيانه (منتقل شده)


آشيانه (منتقل شده) مديرمسئول :‌ حسين يار محمدي ...
چاپخانه خورنگ چاپ (لرستان)

چاپخانه خورنگ چاپ (لرستان)


چاپخانه خورنگ چاپ (لرستان) تاسیس: 1386 حمید چگینی
چاپخانه معراج

چاپخانه معراج


چاپخانه معراج تاسیس: 1359 مدیر مسوول:فرج الله فراهانی
چاپخانه وصال

چاپخانه وصال


وصال مديرمسئول :‌ محمد لطيفي آدرس :‌تهران خ ...
چاپخانه قلم آذين(شرکت سهامي)

چاپخانه قلم آذين(شرکت سهامي)


قلم آذين(شرکت سهامي) مديرمسئول :‌ اصغر ميرزايي آدرس ...
جهاندوست ـ چاپ و بسته بندی

جهاندوست ـ چاپ و بسته بندی


جهاندوست ـ چاپ و بسته بندی مدیرمسوول:فرهاد یوفی عسگریان
فروشگاه ملزومات چاپ یاسین (قم)

فروشگاه ملزومات چاپ یاسین (قم)


فروشگاه ملزومات چاپ یاسین (قم) تاسیس: 1384 مرتضی ...
چاپخانه صحف(خراسان رضوی)

چاپخانه صحف(خراسان رضوی)


چاپخانه صحف(خراسان رضوی) تاسیس: 1367 کد:5197 صمد ...
فروش هدایای تبلیغاتی

فروش هدایای تبلیغاتی


سایت www.gifto.ir -------------------------- ارائه انواع هدایای تبلیغاتی ...
چاپخانه بین الملل

چاپخانه بین الملل


چاپخانه بین الملل مدیرمسوول:عطا الله محمد علی نژاد ...
شبرنگ شب نما
اپسون

دنیای چاپ بنر
طراحی وب سایت : دیاسافت
قدرت گرفته از DiasoftCMS 3.1 2015